در تک تک شهر های زیبای ایران، محصولاتی وجود دارد که از آن ها به نام صنایع دستی یاد می شوند. صنایع دستی از مهم ترین محصولات یک شهر محسوب می شود زیرا وقتی از جاهای مختلف دنیا و یا حتی خود مردمان یک کشور به آن شهر سفر می کنند، علاقه دارند تا برای خودشان به یادگار از جایی که رفته اند محصولی را تهیه کنند.

تولید صنایع دستی بسیار برای حفظ و ماندگاری فرهنگ یک جامعه ضرورت دارد. تولید این محصولات برای افراد جامعه هم بسیار منفعت داشته و برای آن ها یک منبع درآمد محسوب می شود زیرا وقتی توریست ها به شهر آن ها بیایند از این محصولات خریداری کرده و باعث می شود تولید کنندگان آن ها هم برای خود درآمدی را کسب کنند. در واقع باید فضایی در کشور ایجاد شود که مردم برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی از صنایع دستی شهر خود و حتی شهر های دیگر خریداری کنند تا روز به روز تولیدات صنایع دستی افزایش پیدا کند.

در واقع صنایع دستی شامل ارزش های هنری و فرهنگی یک جامعه است. در هر کشوری سازمان ها و ارگان های زیادی در ارتباط با این موضوع وجود دارد. علاوه بر این سازمان ها، در اکثر کشور ها، موسسه های آموزشی در مقاطع تحصیلی متفاوت وجود دارد که نقش بسیار مفید و موثری را در تربیت نیرو های انسانی در حوزه صنایع دستی دارند. انجام این کار بسیار ارزشمند است زیرا نشان می دهد که هر کشوری چقدر به صنایع دستی و حفظ آن و ماندگاری فرهنگ خودش اهمیت می دهد و برای آن مهم است.

در بیشتر کشور ها، علاوه بر ایجاد یک سری مدارس مراکز آموزشی و دانشکده هایی را در ارتباط با آموزش صنایع دستی ایجاد کرده اند. در کشور خودمان ایران هم از این قبیل اقدامات صورت گرفته تا صنایع دستی ما حفظ شود.

از موسسه های دیگری که می توان گفت ارتباط خیلی زیاد و نزدیکی با صنایع دستی دارد و باعث ماندگاری بیشتر و همینطور نمایش بیشتر آن به دیگران می شود، موزه ها هستند. موزه ها برای هر کشوری از اهیمت بالایی بسیار بالایی برخوردار هستند و همواره برای حفظ و نگهداری آن ها تلاش کرده اند، زیرا موزها یک ارتباط عمیقی بین گذشته و حال برقرار می کنند. در موزه ها انواع آثار قدیمی وجود دارد. بسیاری از صنایع دستی که مربوط به گذشته می شوند را به راحتی می توانید در موزه مشاهده کنید. در کشور زیبا ایران انواع موزه ها در شهر های مختلف قرار گرفته اند. بازدید از آن ها باعث می شود تا بیشتر با صنایع دستی آن شهر آشنا شوید.

یکی از سازمان ها و موسسات خوبی که در ایران فعالیت می کرد ولی در حال حاضر منحل شده است، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود. موارد مربوط به آثار تاریخی و صنایع دستی و همینطور مدیریت گردشگری را این سازمان کنترل می کرد. در این سازمان به طور جدی بر روی تولیدات صنایع دستی و نشان دادن آن به سراسر دنیا تلاش بسیاری می شد.

در چارشین ما با سازمان ها و ارگان های مختلف در ارتباط با صنایع دستی فعالیت های زیادی داریم. در تلاش هستیم تا افراد را به سمت خرید صنایع دستی سوق بدهیم. تا الان هم صنایع دستی طرفداران زیادی را دارد. علاقه به صنایع دستی که نشان اصالت ایران و ایرانی است، باعث شده خود ایرانیان برای خرید هدیه برای دوستان خود مخصوصا افرادی که در آن شهر زندگی نمی کنند؛ از صنایع دستی خریداری کنند. اینگونه هم به تولید کننده ایرانی کمک می کنند و هم باعث رونق بازار می شوند. این نکته هم مهم است که برای آن فرد یک هدیه بسیار ارزشمند و ماندنی محسوب می شود. هدف اصلی در این سایت و ارتباط داشتن با سازمان ها و ارگان های مختلف این است که افراد بیشتر به خرید صنایع دستی علاقه پیدا کنند.

خلاصه که صنایع دستی از مهم ترین و با ارزش ترین محصولات دستی هر کشوری محسوب می شود. در بیشتر کشور ها سازمان های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند تا بتوانند که محصولات و صنایع دستی که قدیمی هستند را هم ماندگار کنند و هم به مردم کشور های این صنایع با ارزش را معرفی کنند. این را هم فراموش نکنیم که با خرید صنایع دستی ایرانی، از تولید کننده بسیار حمایت می کنیم که این باعث دلگرمی آن فرد می شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتر را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست همکاری با شماره 02191690963 تماس حاصل فرمایید.