امروزه با رونق فضای کسب و کار های اینترنتی شاید شما هم به فکر زدن یک فروشگاه اینترنتی افتاده باشید یا حتی دلتان بخواهد یک فروشگاه داشته باشید و به خرید و فروش مشغول شوید اما برای راه اندازی یک کسب و کار چالش های فراوانی سر راه شما وجود دارد.

بعد از اینکه شما انتخاب کردید که در چه حوزه ای قرار است کسب و کارتان را شروع کنید اولین چالش رو به روی شما تامین کالای فروشگاهتان است.

قرار است چگونه این کالا را خریداری و به فروش برسانید؟ بهترین روش تامین کالا کدام است؟ از کجا بخریم که کیفیت خوبی داشته باشد؟ و ده ها پرسش دیگر که ممکن است با آن مواجه شوید.

در پاسخ به این پرسش باید گفت که تامین کالا و محصول یک مسئله ی مهم و حیاتی است. ادامه ی بقا و سود دهی فروشگاه شما بسیار به این مورد بستگی دارد که کالا ها را چطور و با چه کیفیت و قیمتی تامین خواهید کرد.

اصولا چندین روش برای تامین کالا های فروشگاه ها وجود دارد که در ادامه به بررسی تک تک این موارد می پردازیم.

  • روش مستقیم: اولین روش برای تامین کالا های فروشگاه شما روش مستقیم است. در این روش شما به صورت مستقیم کالای مورد نیاز فروشگاه خود را از تولید کننده یا وارد کننده خریداری می کنید از مزیت های این روش این است که قیمت خرید شما بسیار پایین تر خواهد شد چرا که شما واسطه ها را حذف کرده اید و به اصطلاح کالای شما دست به دست نشده است. اما این روش با وجود مزیت بالای خودش معایبی هم دارد. از معایب این روش این است که شما باید محصول را با تعداد بالا و شرایط خاص خریداری کنید که ممکن است تعدادی هم کالای معیوب در آن وجود داشته باشد.

  • عمده فروشی: روش دوم به نسبت روش اول آسان تر است. دیگر نیازی نیست به کارخانه مراجعه کنید فقط کافیست به عمده فروشی های شهرتان بروید و کالای مورد نیاز خودتان را خریداری کنید. روش مرسوم اغلب فروشندگان این مورد است.

  • شرکت های پخش: در این روش شما با شرکت های پخش مرتبط می شوید و کالای مورد نیاز خود را تهیه می کنید.

  • همکاری با مغازه های دیگر: شما می توانید با خرید از مغازه های دیگر کالای خود را تامین کنید. این روش سود دهی ندارد و باعث می شود قیمت تمام شده محصول چند برابر شود اما در مواردی و با شرایط خاص می توان با دیگر فروشگاه ها همکاری سودمندی داشت.

تامین کالای یک فروشگاه از آنچه که فکر می کنید پیچیده تر و سخت تر است. شما باید یک شرکت و تولید کننده یا وارد کننده معتبر پیدا کنید تا از مرغوبیت کالا مطمئن باشید. در این مسیر ممکن است با کلاهبرداران و سود جویان نیز برخورد کنید و سرمایه خود را از دست بدهید اما نگران نباشید چارشین تامین کالا برای فروشگاه شما را آسان کرده است.

با خدمات تامین کالاهای فروشگاه های چارشین دیگر لازم نیست به دنبال پیدا کردن تولید کننده ها یا وارد کننده ها باشید حتی دیگر لازم نیست سراغ عمده فروشان بروید و نگران تامین کالای فروشگاه خود باشید.

چارشین به جای شما تمام این مسیر طولانی و سخت را طی خواهد کرد و در انتها شما می توانید به سادگی محصول خود را با کیفیت و قیمت بسیار مناسب تهیه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست همکاری با شماره 02191690963 تماس حاصل فرمایید.